Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

DOKUMENTI EKSKLUZIV/ 95 mijë dollarë neto për Tiranën, propozimi i mbërritur te bardheblutë për sulmuesin brazilian

Shkruar nga NEWSPORT

Largimi i Kainas do t’i sjellë Tiranës plot 95 mijë dollarë neto në arkat e klubit. Newsport.al ka siguruar dokumentin ekskluziv, që tregon propozimin e dhënë nga Chungam Asan FC. 100 mijë në total do i kushtojë klubit të Koresë së Jugut, transferimi i 26-vjeçarit.

Sulmuesi brazilian pritet të shitet, duke u bërë transferimi i dytë i kësaj merkato që sjell të ardhura te Tirana pas Hasanit. Braziliani u afrua si lojtar i lirë në verë nga Vllaznia.

Në 16 ndeshje të kampionatit ku mori minuta, shënoi 4 gola dhe asistoi 2 herë. Për t’u mbajtur mend është goli i shënuar kundër Besiktas në humbjen 3 me 1, kur luhej turi i dytë i Conference League.

Chungam Asan FC luan në ligën e dytë koreane,  për nga niveli i futbollit. Aty potenciali i Kainas shihet i duhur për të bërë ndryshimin.

[caption id="attachment_719545" align="alignnone" width="487"]Dokumenti ekskluziv nga Newsport.al Dokumenti ekskluziv nga Newsport.al[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga