Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Dëmtohet “ylli” shqiptar i Legias, priten vizitat mjekësore për të mësuar gjendjen e ish-lojtarit të Tiranës

Shkruar nga NEWSPORT

Jo vetëm Ernest Muçi, edhe Jurgen Çelhaka është një nga liderët e skuadrës së Legias në kampionatin polak. Pikërisht mesfushori ka shqetësuar stafin e skuadrës polake, pasi gjatë seancës stërvitore është dëmtuar në mënyrë aksidentale.

Teksa lojtari po zhvillonte disa ushtrime me top gome, është dëmtuar dhe menjëherë kavilja e tij është enjtur. Mjekët i kanë dhënë ndihmën e shpejtë, por ditën e sotme lojtari pritet t’iu nënshtrohet vizitave mjekësorë për të mësuar edhe shkallën e dëmtimit.

Stafi i Legias shpreson dhe kryqëzon gishtat që Çelhaka të mos ketë dëmtuar ligamentin dhe të jetë sa më shpejt i gatshëm për skuadrën, pasi është një pikë kyçe në formacionin e polakëve. Në këtë sezon ka luajtur në 21 ndeshje, teksa ish-i i Tiranës ka kontratë deri në vitin 2025.

[caption id="attachment_719727" align="alignnone" width="1200"]Jurgen Celhaka Jurgen Celhaka[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga