Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Dëmtimi i prish punë Çelhakës dhe Legias, ja sa pritet të mungojë mesfushori

Shkruar nga NEWSPORT
Dëmtimi i prish punë Çelhakës dhe Legias, ja sa pritet

Jurgen Çelhaka pësoi një dëmtim serioz, teksa po zhvillonte disa ushtrime me një top gome. Mesfushori shqiptar është dëmtuar, teksa kavilja e tij është enjtur duke treguar që lëndimi është tepër i rëndë.

Pas vizitave mjekësore të kryera ditën e djeshme, kanë dalë edhe përfundimet. Çelhaka do të mungojë për të paktën 4 javë. Legia në këtë rast është në “hall” pasi shqiptari është padyshim një nga pikat kyçe të ekipit sëbashku me shqiptarin tjetër, Ernest Muçin.

Kujtojmë që 23-vjeçari këtë sezon ka bërë mjaft mirë me polakët, me të cilët këtë sezon ka luajtur plot 21 ndeshje. Teksa kontrata e tij me Legian skadon në verën e vitin të ardhshëm.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga