Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

DEBATI/ Tiranës iu mohua një penallti në Korçë, Josa përballet me gjyqtarin Hamiti në korridoret e stadiumit

Shkruar nga NEWSPORT
DEBATI/ Tiranës iu mohua një penallti në Korçë, Josa

Tiranës iu mohua një penallti e pastër në minutat e fundit të takimit të djeshëm kundër Skënderbeut, kur Radas preku topin me dorë në zonë, por për gjyqtarin Hamiti, në mënyrë të çuditshme, ky moment nuk u konsiderua faull.

Pas ndeshjes, trajneri bardheblu, Mirel Josa ka pasur edhe një debat të shkurtër në momentin kur është përballur me gjyqtarin nga Lezha, duke i kërkuar atij t'i shpjegonte se si mund të mos jepte 11-metërsh rastin kur Radas preku topin me dorë në zonë.

"Si mund të mos akordosh penallti atë moment?! Top me dorë në zonë, çfarë duhet më shumë?! Si mund të mos japësh atë rast penallti dhe të akordosh 11-metërsh atë të Skënderbeut?!", ishin fjalët e Josës për gjyqtarin Hamiti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga