Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

De Laurentiis nuk vonon, gjen në Portugali zëvendësuesin e Spallettit

Shkruar nga NEWSPORT

Napoli u shpall kampion dhe “arkitekti” i skuadrës  është padisktim Luciano Spalletti. Italiani do të ndajë rrugët në fund të sezonit me kampionët e Serie A dhe tashmë De Laurentiis është në kërkim të një timonieri të ri.

Kreu i napolitanëve nuk ka vonuar dhe duket se në Portugali ka gjetur zëvendësuesin e Spallettit. Bëhet fjalë për Sergio Canceiçao, i cili u rendit në vendin e dytë në kampionatin portugez me skuadrën e Portos.

Javë vendimtare pritet për Napolin, ku duhet të vendosë për timonierin që do t’i besohet skuadra për sezonin e ri, për të nisur më pas nga punë për të konsoliduar grupin e lojtarëve.

[caption id="attachment_694756" align="alignnone" width="1024"] Sergio Canceiçao[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga