Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Conference/ Vllaznia u beson të rinjve, Tirana dhe Egnatia pa surpriza. Zbuloni listat e të grumbulluarve

Shkruar nga NEWSPORT

Vllaznia, Tirana dhe Egnatia do të luajnë në turin e parë kualifikues të Conference League, teksa sifdat e para do t’i zhvillojnë ditën e enjte, më 13 korrik.

Sfida të rëndësishme për ekipet e Superiores të cilat do të synojnë ta nisin me këmbën e mabrë aventurën e tyre europiane.

Kur jemi vetëm dy ditë para këtyre takimeve janë bërë publike edhe listat e lojtarëve që trajnerët respektivë do të kenë të gatshëm. Orges Shehi nuk ka bërë surpriza me listë, pasi janë grumbulluar të gjithë lojtarët që priteshin. Ndërkohë te Vllaznia, Migen Memelli ka vendosur t'u besojë të rinjve, teksa janë plot 10.

Edlir Tetova nga krahu tjetër ka grumbulluar 21 lojtarë dhe ka përfshirë në listë edhe dy afrimet e fundit.

[caption id="attachment_700043" align="alignnone" width="880"]Lista e lojtareve te grumbulluar nga Edlir Tetova Lista e lojtareve te grumbulluar nga Edlir Tetova / © e marre nga faqja e webit të Conference League[/caption]

[caption id="attachment_700045" align="alignnone" width="788"]Lista e lojtareve te grumbulluar nga Orges Shehi/ © e marre nga faqja e webit të Conference League Lista e lojtareve te grumbulluar nga Orges Shehi/ © e marre nga faqja e webit të Conference League[/caption]

[caption id="attachment_700047" align="alignnone" width="792"]Lista e lojtareve te grumbulluar nga Migen Memelli/ © nga faqja e webit të Conference League Lista e lojtareve te grumbulluar nga Migen Memelli/ © nga faqja e webit të Conference League[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga