Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

CHAMPIONS LEAGUE/ Napoli synon të mbyllë “llogaritë” me Ajax, Atletico për kthesën ndaj Brugge (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT

Champions League mbyll sot javën e 4 të fazës së grupeve dhe mbrëmja fillon me dy sfida ku mund të vendosen verdiktet finale për kualifikim. Në orën 18:45, Napoli pret Ajax në Maradona Stadium me italianët që nëse fitojnë do të sigurojnë matematikisht edhe kualifikimin në fazën 1/16. Dy trajnerët kanë zgjedhur titullarët me Juan Jesus që zëvëndëson Rrahmanin e dëmtuar te napoletanët.

Në të njëjtën kohë do të luhet edhe ndeshja mes Atletico Madrid dhe Club Brugge në Ëanda Metropolitano. Djemtë e Simeone kanë për detyrim të marrin fitore nëse duan të vazhdojnë aventurën në kompeticionin më të fortë në Europë.

Formacionet Zyrtare:

[caption id="attachment_662501" align="alignnone" width="152"] Formacionet Napoli - Ajax[/caption]

[caption id="attachment_662502" align="alignnone" width="151"] Formacionet Atletico Madrid - Club Brugge[/caption]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga