Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

CHAMPIONS LEAGUE/ Lazio 'turpëron' Bayernin në 'Olimpico', PSG bën detyrën ndaj Real Sociedad (REZULTATET & GOLAT)

Shkruar nga NEWSPORT
CHAMPIONS LEAGUE/ Lazio 'turpëron' Bayernin në

Champions League: Raundi 1/16

Mbyllen edhe dy ndeshjet e mbrëmjes së sotme në raundin e 1/16-ave të Champions League. Lazio bëri befasinë më të madhe deri tani teksa mposhti minimalisht gjigantët e Bayern Munich në Olimpico. Italianë fituan 1-0 me golin e Immobile nga penalltia e cila u shkaktua nga Upamecano që u ndëshkua me karton të kuq.

Nga ana tjetër, PSG fitoi lehtësisht me rezultatin e pastër 2-0 në Paris me golat e Kylian Mbappe dhe Barcola në pjesën e dytë. Parizienët duken me një këmbë në çerekfinale, megjithatë mbeten ndeshjet e kthimit për t’u luajtur.

Rezultatet dhe Golat:

Lazio 1–0 Bayern Munich

Lazio (4-3-3): Provedel; Marušić, Mario Gila, RomagnolI, Hysaj; Guendouzi, Cataldi, Luis Alberto; Isaksen, Immobile, Felipe Anderson

Bayern Munich (4-2-3-1): Neuer; Mazraoui, Upamecano, Kim, Guerreiro; Kimmich, Goretzka; Sané, Müller, Musiala; Kane

Kartoni i kuq i Upamecano dhe goli i Imobbile: VIDEO

PSG 2–0 Real Sociedad

PSG (4-3-3): Donnarumma; Hakimi, Marquinhos, Danilo, Hernández; Zaïre-Emery, Vitinha, Fabián Ruiz; Dembélé, Mbappé, Barcola

Real Sociedad (4-3-3): Remiro; Galán, Le Normand, Zubeldia, Traoré; Merino, Zubimendi, Méndez; Kubo, Oyarzabal, Barrenetxea

Goli i Mbappe: VIDEO

Goli i Barcola: VIDEO

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga