Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

CHAMPIONS/ 600 milionë euro mund të shkojnë “dëm”, sonte zbulohen dy çerekfinalistet e para

Shkruar nga NEWSPORT
CHAMPIONS/ 600 milionë euro mund të shkojnë

Champions League rikthehet sërish sonte në orën 21:00 ku do të luhen për herë të parë ndeshjet e kthimit dhe do të zbulohen dy çerekfinalistet e para.

Vëmendja kryesore është në sfidën Chelsea – Dortmund në Stamford Bridge. Anglezët humbën ndeshjen e parë në Gjermani me rezultatin minimal 1-0 dhe në rast skualifikimi të sotëm do të ishte një katastrofë për klubin që ka shpenzuar mbi 600 milionë euro në dy merkatot e fundit.

Ndeshja tjetër është ajo mes Benficës dhe Bruggë në Portugali. Luzitanët janë të qetë teksa kanë fituar ndeshjen e parë në Belgjikë me rezultatin 0-2 dhe kjo i jep një avatnazh të madh në fushën e lojës por duke bërë kujdes pasi Champions rezervon gjithmonë surpriza.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga