Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Brazili dhe Neymar dhurojnë spektakël, Uruguai mposht Kilin

Shkruar nga NEWSPORT
Brazili dhe Neymar dhurojnë spektakël, Uruguai mposht Kilin

Brazili ka arritur të fitojë me rezultatin 5-1 kundër Bolivisë, ndeshje kualifikuese për Botërorin 2026. Ai që la gjurmë në këtë takim ishte Neymar.

Ai shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist bashkë me Rodrigon e Real Madrid. Gjithashtu rrugën e rrjetës arriti ta gjente edhe Rafinha.

Gjithashtu edhe Uruguai fitoi me rezultatin 3-1 kundër Kilit. De La Kruz dhe Valeverde ishin ata që shënuan golat e takimit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga