Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ S'ka fitues në "Olimpico", Roma barazon me Juventusin dhe rrezikon të mbetet jashtë Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ S'ka fitues në "Olimpico", Roma barazon me Juventusin
 

Roma 1-1 Juventus
(Lukaku 15' . Bremer 31')


Roma dhe Juventus kanë barazuar 1 me 1 në ndeshjen e zhvilluar në Olimpico për javën e 35-të të Serie A. Një gol i Lukakut dhe një i Bremer që në 45 minutat e para vendosën diktatin e lojës. 

Kryeqytetasit tentuan deri në fund të shënonin golin e fitores, por nuk ia dolën dhe marrin 1 pikë që nuk i lë në pozita të qetë. Rrezikohet zona Champions, pasi Atalanta ndjek me 3 pikë më pak dhe plot 2 ndeshje për të luajtur.

Golat:

Goli i Lukakut:

Goli i Bremer:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga