Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Interi nuk 'fal', dopieta e Calhanoglu 'likuidon' Torinon. 30 minuta për Asllanin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Interi nuk 'fal', dopieta e Calhanoglu 'likuidon'
Hakan Calhanoglu

Inter 2-0 Torino
(Calhanoglu 56', 60')

Interi mposhti Torinon me rezultatin e pastër 2-0 në San Siro. Zikaltërit nuk falin aspak, njëjtë siç kanë bërë gjatë gjithë sezonit duke dominuar totalisht. Hakan Calhanoglu ishte heroi i ndeshjes me një dopietë personale në pjesën e dytë.

Dy gola të shpejtë në minutat 56' dhe 60' e më pas i la vendin Kristjan Asllanit. Mesfushori shqiptar tentoi t'i afrohej golit në minutën e 86' me një goditje nga jashtë zone e cila përfundoi ngjitur me shtyllën.

Formacionet zyrtare:

Inter (3-5-2): Sommer; Pavard, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Augusto; Thuram, Lautaro. Trajner: Simone Inzaghi
Torino (3-5-2): Milinkovic-Savic; Lovato, Buongiorno, Rodriguez; Bellanova, Ilic, Ricci, Tameze, Lazaro; Vlasic, Zapata. Trajner: Ivan Juric

Goli i Calhanoglu:

Goli i dytë i Calhanoglu:

Goditja e Asllanit:

Kartoni i kuq i Tameze (Torino):

Garda e Nderit e Torinos duke nderuar Interin si kampionin e Italisë:Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga