Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Cristian Shpendi ylli i Cesenas, Seria B si trampolinë për sulmuesin shqiptar

Shkruar nga NEWSPORT
Cristian Shpendi ylli i Cesenas, Seria B si trampolinë për sulmuesin
Cristian Shpendi

Cristian Shpendi është kryefjala e Cesenas në Seria C këtë vit. Klubi italian do të jetë pjesë e Seria B sezonin e ardhshëm dhe për këtë rol kryesor luajti padyshim sulmuesi shqiptar.

Shpendi kryeson renditjen e golashënuesve në kampionat me 20 gola. Ai po ashtu ka asistuar 6 herë të tjera, ndërsa 24 herë ka nisur si titullar dhe 7 herë zëvendësues.

Cesena sheh po ashtu te lojtari i dalë nga akademia e tyre, një burim të ardhurash. Aktualisht 20-vjeçari konsiderohet lojtari më me vlerë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga