Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

Granada nuk i mbijeton më të mirëve, Myrto Uzuni bën gati “valixhet”

Shkruar nga NEWSPORT
Granada nuk i mbijeton më të mirëve, Myrto Uzuni bën gati
Myrto Uzuni

Granada po kalon një sezon shumë të vështirë në LaLiga. Klubi spanjoll ku luan Myrto Uzuni, mban vendin e parafundit pas 30 javëve kampionat. 14 pikë larg është mbijetesa, që mund të konsiderohet thuajse e pamundur në këtë pikë të kampionatit.

Largimit nga më të mirët e futbollit spanjoll, mund të  sjellë dhe shitjen e Myrto Uzunit. Kjo pasi te sulmuesi shihet më shumë potencial se liga e dyta spanjolle.

Kontrata e sulmuesit 28-vjeçar përfundon në vitin 2026. Kështu Granada mund të gjenerojë të ardhura të konsiderueshme, për lojtarin më me vlerë në kontigjentin e saj.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga