Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

VIDEO/ Berat Gjimshiti ngre në qiell trofeun e Europa League, moment historik për mbrojtësin e Kombëtares te Atalanta

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Berat Gjimshiti ngre në qiell trofeun e Europa League, moment
 

Atalanta ka fituar Europa League pasi ka mposhtur me rezultatin 3-0 Bayer Leverkusen. Berat Gjimshiti si kapiteni i Atalantës mori dhe trofeun për ta ngritur më pas me shokët e skuadrës.

Me humbjen e sotme përfundon  dhe ecuria e Leverkusenit, që numëronte 51 ndeshje pa humbje në të gjitha kompeticionet. Askush nuk kishte bërë më parë si ato në ligat kryesore të Europës, teksa ishte shumë pranë të mbyllte një sezon si i pamposhtur.

Tashmë festa është e Atalantës. “Magjia” e Xabi Alonsos u prish pikërisht nga klubi italian.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga