Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

ZYRTARE/ UEFA vendos, arbitri që nxori me të kuq Araujon gjykon “derbin” e shqiptarëve në Europa League

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ UEFA vendos, arbitri që nxori me të kuq Araujon gjykon
Istvan Kovacs - Ronald Araujo

Pas thuajse 10 ditësh do të luhet finalja e Europa League mes Atalantës dhe Bayer Leverkusen. Një “derbi” shqiptarësh në finalen e një prej kompeticioneve më të rëndësishme në europë.

Për këtë sfidë UEFA ka vendosur edhe për arbitrin. Më 22 maj në “Aviva Stadium” në Dublin do të gjykojë Istvan Kovacs. Rumuni do të gjykojë kështu Berat Gjimshitin dhe Granit Xhakën, me shqiptarët që do të luftojnë “kokë më kokë” për trofeun e këtij kompeticioni.

Kujtojmë se Kovacs u kontestua shumë në duelin mes Barcelonës dhe PSG-së, ku nxori me të kuq Ronald Araujon, sfidë e cila më pas solli edhe eliminimin e katalanasve nga Champions League. 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga