Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

Pioli dhe De Rossi u besojnë më të mirëve, formacionet zyrtare të Milan-Roma

Shkruar nga NEWSPORT
Pioli dhe De Rossi u besojnë më të mirëve, formacionet
Stefano Pioli & De Rossi

Milani do të presë në shtëpi skuadrën e Romës për të luajtur ndeshjen e parë të vlefshme për çerekfinalen e Europa League. Sfida që do të zhvillohet në stadiumin “San Siro”, do të startojë në orën 21:00.

Tashmë dy trajnerët, Stefano Pioli dhe Daniele De Rossi kanë vendosur për lojtarët që do të hedhin në fushë që nga minuta e parë e kësaj sfide. Më poshtë do të njiheni me formacionet zyrtare të derbit të Italisë, Milan-Roma.

FORMACIONET ZYRTARE:

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Thiaw, Gabbia, Theo Hernandez; Bennacer, Reijnders; Pulisic, Loftus-Cheek, Leao; Giroud. Trajner: Stefano Pioli

ROMA (4-3-3): Svilar; Celik, Mancini, Smalling, Spinazzola; Cristante, Paredes, Pellegrini; Dybala, Lukaku, El Shaarawy. Trajner: Daniele de Rossi

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga