Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

“Nuk na interesonte rekordi“, Granit Xhaka pas disfatës përballë Gjimshitit: Ky është futbolli

Shkruar nga NEWSPORT
“Nuk na interesonte rekordi“, Granit Xhaka pas disfatës
Berat Gjimshiti - Granit Xhaka

Bayer Leverkusen pësoi humbjen e parë sezonale. Diçka e tillë ndodhi pikërisht në finalene  Europa League, ku gjermanët u mposhtën 0-3 nga Atalanta.

Granit Xhaka doli i mposhtur nga Dublini, tekssa para syve të tij një tjetër shqiptar mbajti në duar trofeun e Europa League. Mesfushori i Zvicrës foli pas humbjes përballë Berat Gjimshitit, teksa theksoi se Leverkusen nuk ishte i interesuar për rekordin e pathyeshmërisë, por futbolli është i tillë.

“Sinqerisht, ne nuk jemi të interesuar për rekordin e pamposhtur. Nuk na interesonte kjo që në fillim. Ka të bëjë me lojën dhe për fat të keq ne humbëm një finale sot. Ky është futbolli. Ne thamë dje se do të ishte një lojë e vështirë. Komplimente për Atalantën”, ka theksuar mesfushori i Leverkusen.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga