Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

VIDEO/ Bayer Leverkusen – Atalanta në finalen e Europa League, buzëqeshin Gjimshiti dhe Xhaka

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Bayer Leverkusen – Atalanta në finalen e Europa League,
 

Gjysmëfinalet e Europa League

Bayer Leverkusen 2-2 Roma

97' Stanisic barazon për Leverkusen.

82' Autogoli i Mancinit ngushton shifrat në 1-2.

66' Paredes shënon dhe golin e dytë nga penalltia.

43' Paredes kalon Romën në avantazh.

BAYER LEVERKUSEN(4-2-3-1): Kobar; Frimpong, Hincapie, Tah, Tapsoba; Xhaka, Palacios; Adli, Hofmann, Grimaldo; Hlozek

ROMA (3-5-2): Svilar; Mancini, Ndicka, Spinazzola; El Shaarawy, Cristante, Paredes, Pellegrini, Angelino; Azmoun, Lukaku

Atalanta 3-0 Marseille

52' Ruggeri i jep Atalantës avantazhin e dyfishtë.

30' Lookman shënon për Atalantën.

ATALANTA(3-4-1-2): Musso; De Roon, Hien, Djimsiti; Zappacosta, Koopmeiners, Ederson, Ruggeri; De Ketelaere; Lookman, Scamacca

MARSEILLE(4-3-3): Pau Lopez; Mbemba, Gigot, Balerdi, Merlin; Clauss, Kondogbia, Veretout; Ndiaye, Aubameyang, Harit

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga