Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

EUROPA LEAGUE/ Roma tenton surprizën ndaj Leverkusen, Atalanta synon finalen në shtëpi (SFIDAT)

Shkruar nga NEWSPORT
EUROPA LEAGUE/ Roma tenton surprizën ndaj Leverkusen, Atalanta synon
Marseille - Atalanta

Ditën e sotme në Europa League do të luhen dy takime mjaft të rëndësishme. Do të luhen dy gjysmëfinalert e kthimit, me sfidat që do të startojnë në orën 21:00.

Atalanta pas barazimit 1-1 me Marseillen në Francë, mbrëmje e sotme në shtëpi do të kërkojnë fitoren dhe finalen e këtij kompeticioni. Skuadra e Berat Gjimshitit kosiderohrt një prej ekipeve pretendente për të triumfuar ndaj dhe fitorja është mëse e detyrueshme për ta.

Ndërkohë në fushë do të zbresin edhe Bayer Leverkusen dhe Romaa. Në Gjermani dot ë luhet një duel mjaft delikat për ekipin e Daniele De Rossit, të cilët do të tentojnë përmbysjen për të shpresuar më pas te një kualifikim. Kujtojmë se ekipi i Granit Xhakës dhe Xabi Alonsos vazhdojnë të jetë në pamposhtur dhe ndaj italianëve synojnë finalen, me sfidën e parë që e kanë fituar 2-0.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga