Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

46 ndeshje pa humbje, Bayer Leverkusen “piketon” Romën

Shkruar nga NEWSPORT
46 ndeshje pa humbje, Bayer Leverkusen “piketon” Romën
Bayer Leverkusen

46 ndeshje ka Bayer Leverkusen pa humbje në të gjitha kompeticionet këtë sezon. “Aspirinat” do të luajnë takimin e radhës përballë Romës.

Ndeshja është e vlefshme për gjysmëfinalen e Europa League. Takimi i parë mbahet më 2 maj në Romë, prej orës 21:00.

Xabi Alonso dhe të tijët do kërkojnë finalen dhe në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm në Europë. Kujtojmë se “Aspirinat” janë shpallur kampion në Gjermani, teksa janë dhe në finalen e Kupës së Gjermanisë.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga