Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

CHAMPIONS LEAGUE

Në mbrojtje mungon lideri, Edlir Tetova 'arnon' formacionin e Egnatias për Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
Në mbrojtje mungon lideri, Edlir Tetova 'arnon' formacionin e
Egnatia

Egnatia, kampione e Shqipërisë për sezonin 2023/2024 do të zbresë ditën e sotme në fushë për të luajtur ndeshjen e parë të Champions League.

Skuadra rrogozhinase do të sfidojë boshnjakët e Borac Banja Luka në transfertë. Sfida që do të zhvillohet në stadiumin “Gradski stadion Banja Luka”, do të startojë në orën 21:00.

Trajneri, Edlir Tetova pritet që t’i besojë një formacioni 3-5-2 me Ibrahimoglu që do të vendoset më i avancuar se zakonisht. Gjithashtu, me Malotën të padisponueshëm, Tetova do t’i besojë 3-shes Xhemajli, Aliyev dhe Dulysse.

FORMACIONI I MUNDSHËM:

Egnatia (3-5-2) – Sherri; Dulysse, Aliyev, Xhemajli; Ndreca, Lushkja, Aleksi, Zejnullai, Fangaj; Ibrahimoglu, Kasa.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga