Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BUNDESLIGA

Dhuratë speciale për trajnerin, Bayerni arrin akord me mbrojtësin e kombëtares

Shkruar nga NEWSPORT
Dhuratë speciale për trajnerin, Bayerni arrin akord me mbrojtësin
Vincent Kompany

Bayern Munich është në kërkim të një qendërmbrojtësi. Kjo nuk vjen për shkak që në ekip mungon një i tillë, pasi për Kim dhe De Ligt, bavarezët kanë shpenzuar në vitet e fundit 117 milionë euro.

Por klubi gjerman është i pakënaqur me performancën mbrojtëse të ekipit dhe dëshiron përforcime, ku ka piketuar mbrojtësin e kombëtares gjermane.

Dhuratë speciale për trajnerin, Bayerni arrin akord me mbrojtësin
Jonathan Tah

Jonathan Tah ka qenë prej kohësh në krye të listës së drejtuesve si përforcimi i radhës dhe pikërisht për këtë operacion ka zhvillime të reja.

Sipas asaj që raporton “SkySport”, në orët e fundit Bayern Munich ka arritur një marrëveshje verbale me mbrojtësin e Bayer Leverkusen dhe përfaqësueses gjermane, si për kontratën ashtu edhe për pagën që Tah do të marrë te rekordmenët e Bundesligës.

Tah tashmë e ka komunikuar gatishmërinë për t’u bashkuar me Bayern Munich. Një kontratë 5-vjeçare me bavarezët që skadon në 9 qershor të vitit 2029. Megjithatë, Bayern Munich tanimë duhet të negociojë me Bayer Leverkusen për të rënë dakord edhe për çmimin e këtij transferimi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga