Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Bologna-Inter përplasin “brirët”, MOTTAS dhe INZAGHI zgjedhin titullarët (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT
Bologna-Inter përplasin “brirët”, MOTTAS dhe INZAGHI

Bologna dhe Interi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 24-të në Serie A. Nerazzurrët luajnë në transfertë ndaj Bolognas në takimin që pritet të zhvillohet në Stadio Dall’Ara nga ora 12:30.

Ekipi i Simone Inzaghit udhëton drejt Bolognas me një seri prej tri fitoreve dhe një barazim nga katër takimet dhe duan fitoren e radhës për të zvogëluar diferencën me Napolin.

Në anën tjetër, vendasit e Thiago Mottas gjithashtu janë në formë të mirë me tri fitore nga katër ndeshjet dhe duan ta vazhdojnë këtë formë.

Formacionet zyrtare:

Bologna: Skorupski; Posch, Sosa, Lucumi, Cambiaso; Schouten, Dominguez; Orsolini, Soriano, Ferguson; Barrow;

Inter: Onana; Darmian, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Mkhitaryan, Brozovic, Calhanoglu, Gosens; Lautaro, Lukaku;

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga