Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Boksier Klitschko: E dua Gjermaninë, por jam ukrainas!

Shkruar nga NEWSPORT
Boksier Klitschko: E dua Gjermaninë, por jam ukrainas!

Ish-ylli i boksit botëror, Vitali Klitschko ka folur ekskluzivisht për "UEFA.com" në zonën "VIP" të stadiumit të Lilles, aty ku ka nisur të luhet takimi mes Gjermanisë dhe Ukrainës. ish-boksieri shpreh mbështetjen për Gjermaninë, por ai është me zemër me Ukrainën, ndërsa thotë se dhe barazimi është i pranueshëm.

"E dua Gjermaninë, por jam ukrainas dhe do mbështes ekipin tim. Dua që ata të fitojnë, por mendoj se një barazim do të ishte rezultat pozitiv, sepse luajmë kundër ekipit kombëtar më të mirë të botës. I thash Andrij Shevchenkos këtë ditë, ai është shoku im më i mirë, dhe ramë dakord se në sport nuk është asgjë e pamundur. Shpresoj që Ukraina të bëjë lojë të mirë sot dhe të bëjë një turne të shkëlqyer mbi të gjitha".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga