Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Besëlidhja e përgjysmuar ndaj Dinamos, 4 titullarë lënë në “baltë” trajnerin Bruka

Shkruar nga NEWSPORT
Besëlidhja e përgjysmuar ndaj Dinamos, 4 titullarë lënë

Besëlidhja udhëton për në kryeqytet ku do të përballet me Dinamon në Selman Stërmasi në orën 12:30 për të mbyllur javën e 5 të Kategorisë së Parë. Lezhianët e kanë nisur keq sezonin teksa kanë marrë vetëm 4 pikë në 4 ndeshje dhe ndodhen në vendin e parafundit në tabelë. Kthesa e madhe do të tentohet ndaj një pretendenti kryesor por Besëlidhja duhet të vuajë shumë.

Plot 4 futbollistë titullar do të penalizojnë sot planet e trajnerit Bruka i cili sheh stolin e tij t’i lëkundet nëse vazhdon me këto rezultate. Mbrojtësit Artur Da Silva dhe Kristjan Jaku, mesfushori Samet Hepaj dhe sulmuesin Ruben Danaj janë mungesat e rëndësishme të lezhianëve.

Pritej me interes të shihej përplasja e vëllezërve Danaj dhe Jaku por do për shkak dëmtimesh vetëm ata të Dinamos do të luajnë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga