Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

BAYERN kërkon përmbysjen me rikthimin e sulmuesit kryesor, Guardiola nuk i ndahet treshes Silva-Grealish-Haaland (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT
BAYERN kërkon përmbysjen me rikthimin e sulmuesit kryesor, Guardiola

Në orën 21:00 në “Allianz Arena” luhet çerekfinalja e dytë e Champions League mes Bayern Munchen dhe Manchester City. Takimi i parë në “Etihad” përfundoi me fitoren e “The Citizens” 3-0.

Bavarezët kërkojnë sot fitoren dhe kthesën në rezultat. Në sulm sot është rikthyer Choupo-Moting, ndërsa Mane do ta nis nga stoli.

Nga ana tjetër Guardiola nuk ka bërë shumë ndryshime në formacion dhe përpara në mbështetje të Haaland do të jetë Grealish dhe Bernardo Silva.

Formacionet Zyrtare:

Bayern Munchen (4-2-3-1): Sommer; Pavard; Upamecano; De Ligt; Cancelo; Kimmich; Goretzka; Sane; Musiala; Coman; Choupo-Moting. Trajner: Thomas Tuchel

Manchester City (3-4-2-1): Ederson; Akanji; Dias; Ake; Stones; Rodri; Silva; De Bruyne; Gundogan; Grealish; Haaland. Trajner: Pep Guardiola

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga