Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ballkani siguron sërish 600 mijë euro falë... Ilir Dajës

Shkruar nga NEWSPORT
Ballkani siguron sërish 600 mijë euro falë... Ilir Dajës

Albion Rrahmani do të jetë transferimi më i shtrenjtë në Superligën e Kosovës. Sulmuesi i njohur do të udhëtojë nesër drejt Rumanisë. Ai do t’i bashkohet skuadrës së Rapidit të Bukureshtit ku fillimisht do të kryejë vizitat mjekësore.

Nëse gjithçka do të shkojë mirë, atëherë do të finalizohet marrëveshja ku skuadra e Ballkanit do të përfitojë plot 600 mijë euro. Një shifër e majme kjo për një ekip të Superligës së Kosovës, me në krye trajnerin Ilir Daja.

Tekniku kryeqytetas ka treguar gjithmonë se është nga ata trajnerë që piketon dhe promovon talentët, që në një të ardhme t’i shërbejnë vetes por edhe klubit me të cilin spikasin. Rasti më i freskët është pikërisht Albion Rrahmani.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga