Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Bale “driblon” Anglinë: Jemi një hap para

Shkruar nga NEWSPORT
Bale “driblon” Anglinë: Jemi një hap para

Ylli i Real Madridit thotë se ekipi i tij, Uellsi, ka më shumë krenari dhe pasion se “Tre Luanët”. Uellsiani ka nisur luftën e fjalëve me skuadrën e Anglisë në prag të përplasjes së tyre në Euro 2016 në Lens javën e ardhshme , duke deklaruar se Tre Luanët duhet të ruajnë veten e tyre. Uellsiani e shikon ekipin tij favorit në këtë përballje shumë të fortë.Bale dhe bashkatdhetarët e tij janë duke u përgatitur për ndeshjen e tyre në grupin B kundër Sllovakisë të shtunën , por  lojtari duket që e ka më shumë mendjen në “derbin” e Mbretërisë së Bashkuar.

"Është si çdo derbi - ju kurrë nuk dëshironi të humbni të armikut ", tha 26 -vjeçari.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga