Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Atletico synon të 'dobësojë' rivalët, ‘peshkon’ te Barcelona

Shkruar nga NEWSPORT
Atletico synon të 'dobësojë' rivalët,
Atletico Madrid vazhdon me punën për të ‘pikasur’ lojtarët për sezonin e ri. Drejtuesit kanë menduar të peshkojnë te rivalët e tyre. I preferuari i tyre ndodhet te skuadra e Barcelonës dhe bëhet fjalë për Marco Alonson. Mbrojtësi i majtë sipas mediave spanjolle ka një paramarrëveshje për t’iu bashkuar Atleticosd në fund të sezonit. Fabrizio Romano bën me dije se Alonso nuk do të rinovojë me barcelonën dhe do të largohet i lirë në fund të sezonit. Kjo bën që skuadra tjetër spanjolle të bëjë hapa konkret drejt tij për të transferuar në “Metropolitano Stadium’ me parametra zero. Aktualisht asgjë nuk është e sigurtë dhe situata mund të ndryshojë sërish dhe mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë në merkatonn e verës. Kujtojmë se Alonso këtë sezon ka luajtur 7 ndeshje me Barcelonën, 4 në kampionat dhe 3 në Champions League.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga