Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Arritëm objektivin” autori i golit SADIKI: rikthimi te Egnatia? Futbollit nuk i dihet asnjëherë

Shkruar nga NEWSPORT
“Arritëm objektivin” autori i golit SADIKI: rikthimi te

Ishte padyshim njeriu i triumfit të Erzenit ku arriti të gjente rrugën e rrjetës në minutën e 3-të, Sadiki ka folur për Oversport pas qëndrimit në elitë të Erzenit.

“Ky ka qenë objektivi jonë qëndrimi në superiore për golin jam më i emocionuar pasi kontribova në skuadrën time faleminderit Shijakut dhe Erzenit. Emocion i fortë të shënosh gol pasi është shtysa e fundit që i jep ekipi. Deliallis na tha fjalët më të mira na motivoi, shyqyr zotit jemi më se të gëzuar. Përsa i përket Egnatias ne jemi sportist un nuk kam asgjë me Rrogozhinën, futbollit nuk i dihet asnjëherë i uroj suksese rrogozhinës edhe pse kam ndejur 1 muaj e gjysëm dua që ata të ecin sa më gjatë në Europë. Ky i sotmi është goli më i rëndësishëm në karrier” është shprehur Sadiki.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga