Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Armand DUKA zbulon emrin e kandidatit potencial për stolin e Kombëtares: Para Vitit të Ri do kemi trajnerin e ri

Shkruar nga NEWSPORT
Armand DUKA zbulon emrin e kandidatit potencial për stolin e

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, është i ftuar në emisionin “Show Katar 2022” nga moderatorja Hygerta Sako në RTSH Sport. Tema është gjithmonë Botërori dhe pas dy ndeshjeve të sotme, Armand Duka është pyetur për trajnerin e ri të Kombëtares dhe shprehet se para Vitit të Ri do të kemi trajnerin e ri.

“Ne jemi në një fazë të rivlersimit për të ardhmen e ekipit kombëtar dhe po shohim këto të Botërorit kush po shkarkohet që të marrim ndonjë. Trajneri i Portugalisë ka marrë ekipin pasi fituam ne ndaj Portugalisë me golin e Balaj.

Stafi po punon, kemi marrë CV por jemi në fazën që do diskutojmë aspektin ekonomik por para Vitit të Ri do të kemi trajnerin e ri të Kombëtares. Kemi disa emra që janë diskutuar, janë emra goxha të njohur. Silvinho, zëvëndësi i Tites mund të jetë një nga kandidatët.”- deklaroi Duka.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga