Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Armand Duka solidarizohet me Turqinë: U trondita nga lajmi i ditës së sotme, ne lutemi për ju

Shkruar nga NEWSPORT
Armand Duka solidarizohet me Turqinë: U trondita nga lajmi i ditës

Tërmeti me megnitutë 7.4 Rihet që doditi Turqinë mengjesin e ditës së sotme ka tronditur gjithë botën. Shumë viktima dhe dëme materiale janë hskaktuar nga ky tërëmet, ku Federata Turke e Futbollit ka pezulluar të gjitha aktivitetet sportive deri në një vendim të dytë.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka është solidarizuar me situatën dhe i ka dërguar një letër Presidentit të Federatës Turke të Futbollit, Mehmet Büyükekşi, pas tërmetit shkatërrimtar që preku këtë të hënë Turqinë jugore.

“I dashur President,

I dashur Mehmet,

Mësova me dhimbje të madhe mbi tërmetin tronditës në Turqinë e Jugut mëngjesin e sotëm.

Në emrin tim personal dhe në emër të të gjithë familjes së madhe të Federatës Shqiptare të Futbollit, dëshiroj t’ju shpreh ngushëllimet e mija më të ndjera e më të sinqerta në këtë moment të dhimbshëm për njerzit dhe vendin tuaj.

Për fatin tonë të keq, të gjithë ne jetojmë në një zonë shumë të rrezikuar nga fatkeqësi të mëdha natyrore dhe ndajmë me ju të njëjtën dhimbje e pikëllim për njerzit që janë prekur nga kjo situatë tragjike.

Ne lutemi për ju dhe shpresojmë shumë për një rimëkëmbje të shpejtë e rikthim në normalitet.

Me keqardhjen tonë më të thellë,

Armand Duka”, shkruhet në letrën e Dukës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga