Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

ARBITRAT/ Aksi "Kamëz-Rrogozhinë", FSHF zgjedh dy emra të njohur për të vendosur drejtësi

Shkruar nga NEWSPORT
ARBITRAT/ Aksi "Kamëz-Rrogozhinë", FSHF zgjedh dy emra

Sektori i Arbitrimit prane Federates Shqiptare te Futbollit ka zbuluar edhe arbitrat e dy ndeshjeve të tjera që do të luhen në “Abissnet Superiore”.

Në përballjen Kastrioti-Kukësi që do të zhvillohet në Kamëz kryesorë do të jetë Kreshnik Cjapi, ndërsa ndihmës të tij do të jenë Dorjando Myftari dhe Marjus Qose dhe në VAR do të jetë Klodian Prenga.

Ndërkohë në duelin tjetër që do të luhet në Rrogzhinë në “Arena Egnatia”, ku përballë do të vihen Egnatia dhe Laçi, arbitër kryesorë do të jetë Kreshnik Bajramaj. Ndihmës do të jenë Ani Kociaj, Xhuljo Mani ndërsa në VAR do të jetë Kridens Meta.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga