Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Apolonia “blindon” një nga titullarët, gati kontrata edhe për një tjetër futbollist

Shkruar nga NEWSPORT
Apolonia “blindon” një nga titullarët, gati kontrata edhe

Apolonia në merkaton e janarit kërkon përforcime dhe në këtë mënyrë drejtuesit mendojnë që fillimisht të “blindohen” titullarët e skuadrës. Në këtë mënyrë fierakët kanë rinovuar me titullarin e mbrojtjes.

Bëhet fjalë për Ndubuisi Francis Eneh. 20-vjeçari shikohet nga drejtuesit si shumë i rëndësishëm për formacionin dhe tashmë do të vazhdojë të mbajë veshur fanelën e Apolonisë.

Por jo vetëm kaq pasi drejtuesit po bëjnë gati kontratën e re edhe për Nurudeen Orelesi. Ky i fundit është kapiteni i skuadrës në këtë sezon. 34-vjeçari do të firmosë kështu rinovimin e kontratën me fierakët dhe do t’i udhëheqë ato drejt objektivit të ngjitjes në Superiore.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga