Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Alarmohen te TEUTA para gjysmëfinales së Kupës, fitorja ndaj TIRANËS vjen me "faturë"

Shkruar nga NEWSPORT
Alarmohen te TEUTA para gjysmëfinales së Kupës, fitorja ndaj

Teuta u përball me Tiranën në kuadër të javës së 32-të të Abissnet Superiore, sfidë që u fitua nga djemtë e detit me shifrat 2-1. Një fitore spektakolare nga skuadra e Edi Martinti, e cila ndal kështu edhe vrullin e kampionëve.

Por kjo fitore për timonierin shkodran vjen me “faturë”. Kapiteni i skuadrës u dëmtua dhe u largua nga fusha e lojës. Kuro gjatë një dyluftimi merr një dëmtim që në pamje të parë duket jo shumë i lehtë.

Kjo ka shqetësuar të gjithë në Durrës, pasi sfida e radhës është përsëri ndaj Tiranës por këtë heë për llogaritë e gjysmëfinales së kthimit në Kupën e Shqipërisë. Në ditët në vijim Kuro do të bëjë edhe vizitat mjekësore për të mësuar edhe shkallën e dëmtimit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga