Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

'Alarm' për Kombëtaren, Armando Broja rrezikon ndeshjet e nëntorit

Shkruar nga NEWSPORT
'Alarm' për Kombëtaren, Armando Broja rrezikon ndeshjet e

Armando Broja u rikthye në fushë 3 javë më parë teksa luajti minutat e para me Chelsean që pas dëmtimit të rëndë. Sulmuesi shqiptar shkëlqeu me fanellën blu teksa arriti të shënonte edhe një gol në ndeshjen e rradhës. Mirëpo, që nga ajo ditë ka kaluar thuajse 1 muaj që talenti nuk ka prekur më fushën e lojës.

Raportohet për një dëmtim, i cili e largoi edhe nga grumbullimi i Kombëtares në tetor, por një njoftim zyrtar nga klubi anglez nuk ka duke lënë një enigmë situatën e 22-vjeçarit. Sigurisht, Chelsea dëshiron të shmangë çdo rrezik për një përkeqësim të dëmtimit në gjurin e operuar dhe rikthimi i tij do të jetë gradual, por 1 muaj pa luajtur që pas ‘rikthimit’ nuk është shenjë e mirë.

Nëse kjo situatë vijon e njëjta, Broja rrezikon seriozisht grumbullimin me Kombëtaren shqiptare për 2 ndeshjet e fundit më 17 dhe 20 nëntor ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga