Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Akuzat për trukim, FSHF heq dënimin për 3 klube, përfiton edhe arbitri

Shkruar nga NEWSPORT
Akuzat për trukim, FSHF heq dënimin për 3 klube, përfiton

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se ka shfuqizuar vendimet e 22 majit të sezonit të shkuar, aty ku u pezulluan për pesë vite Gramshi, Internacional Tirana dhe Bulqiza për ndikim në rezultatin e ndeshjes.

Sfidat e javëve të fundit (sezonin e shkuar) në Kategorinë e Dytë prodhuan shumë gola dhe rezultate të çuditshme, me FSHF që reagoi menjëherë duke pezulluar klubet dhe arbitrin Memet Koçi.

Në vendimet e fundit të Komisionit të Apelit, bëhet me dije se vendimet janë shfuqizuar dhe klubet do i rikthehen aktivitetit.

Vendimet:

Komisioni i Apelit në FSHF u mblodh për t’u njohur me relacionin e Sekretariatit Teknik dhe pasi shqyrtoi dokumentacionin e paraqitur, diskutoi çështjet në tërësi, duke u bazuar edhe në nenet 76 e vijues të Kodit të Disiplinës Sportive, dhe mori vendimet si më poshtë:

 

Vendimi nr. 1

 1. Pranimin e ankimit të Klubit të Futbollit F.C Bulqiza.
 2. Shfuqizimin e Vendimit të Komisionit të Disiplinës dhe Etikës nr.34, datë 03.05.2022, pika 1.
 3. Kundër këtij vendimi lejohet ankim në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS/TAS) Lozanë Zvicër.

 

Vendimi nr. 2

 1. Pranimin e ankimit të Klubit të Futbollit KF Gramshi.
 2. Shfuqizimin e Vendimit të Komisionit të Disiplinës dhe Etikës nr.34, datë 03.05.2022, pika 2
 3. Kundër këtij vendimi lejohet ankim në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS/TAS) Lozanë Zvicër.

 

Vendimi nr. 3

 

 1. Pranimin e ankimit të Arbitrit të futbollit z. Memet Koci.
 2. Shfuqizimin e Vendimit të Komisionit të Disiplinës dhe Etikës nr.34, datë 03.05.2022, pika 4.
 3. Kundër këtij vendimi lejohet ankim në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS/TAS) Lozanë Zvicër.

 

Vendimi nr. 4

 1. Pranimin e ankimit të F.C. Internacional Tirana.
 2. Shfuqizimin e Vendimit të Komisionit të Disiplinës dhe Etikës nr.34, datë 03.05.2022, pika 3.
 3. Kundër këtij vendimi lejohet ankim në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS/TAS) Lozanë Zvicër.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga