Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

2 tituj kampion dhe shumë të ardhura, ja si ka ndryshuar Tirana në 3 vite

Shkruar nga NEWSPORT
2 tituj kampion dhe shumë të ardhura, ja si ka ndryshuar Tirana

Tirana po arrinë të bëjë mirë dhe në merkato. Këtë gjë po e tregon mirë dhe në faktin që ia ka dalë të rrëmbej tituj dhe të ardhura. Nga sezoni 2019-2020 dëri më tani ekipi ka arkivuar 2 tituj kampion, veç kësaj ka transferuar dhe 12 lojtarë që kanë mbushur arkat e klubit.

Në çdo fund sezoni kampionët e kryeqytetit kanë shitur minimalisht 4 lojtarë bazë dhe përsëri janë ringritur duke fituar trofe. Në vitin 2020 u larguan Albi Doka, Winful Cobbinah, Ernest Muçi, Michael Ngo. Pas sezonit të 2021 u transferuar Idi Batha, Jurgen Çelhaka, Agustin Torassa, Elton Cale. Në fundin e sezonit që lamë pas u larguan dhe Ardit Toli, Erjon Hoxhallari, Enur Totre dhe Taulant Seferi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga