Hapësire reklamuese

All - General - 1

Çështjet kryesore

ARKIVA

1 pikë ndaj Moldavisë? JO, sot festojmë edhe me humbje, llogaritë e kualifikimit të KUQEZINJËVE në Euro 2024

Shkruar nga NEWSPORT

Kombëtarja shqiptare ka udhëtuar në transfertë për të sfiduar Moldavinë, sfidë e vlefshme për kualifikueset e Euro 2024 dhe që do të startojë në orën 18:00. Kuqezinjve iu duhet vetëm një pikë në këtë përballje për të hapur shampanjën dhe për të shpërthyer në festë.

Djemtë e Sylvinhos kërkojnë të mbyllin llogaritë e kualifikimit që në sfidën ndaj Moldavisë, ndërsa do të tentojnë fitoren për ta mbyllur si lider këtë fazë kualifikuesesh. Gjithsesi kuqezinjtë do të mund të festojnë kualifikimin mbrëmjen e sotme edhe nëse nuk marrinasnjë pikë ndaj moldavëve.

Është UEFA që ka zbuluar llogaritë e kualifikimit të kuqezinjve. Shqipëria do të kualifikohej edhe me humbje ndaj Moldavisë nëse Polonia do të fitonte përballjen direkte me Çekinë. Në këto kushte kuqezinjtë do të festonin kualifikimin.

[caption id="attachment_712401" align="alignnone" width="1176"]Renditja e Grupi E dhe llogarite e kualifikimit Renditja e Grupi E dhe llogarite e kualifikimit[/caption]

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

All - General - 2
All - General - 3
All - General - 4
All - General - 5
All - General - 6

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga