Hapësire reklamuese

All - General - 1

Çështjet kryesore

ARKIVA

1 ndeshje më tepër se DOKA, Kukësi dhe Tirana humbin shumë

Shkruar nga NEWSPORT
1 ndeshje më tepër se DOKA, Kukësi dhe Tirana humbin shumë

Albi Doka dhe Vasil Shkurtaj duken se do të largohen nga skuadrat respektive, Tirana dhe Kukësi. Mbrojtësi i linjës së djathtë të bardhebluve ka arritur një marrëveshje në Kroaci, ndërsa sulmuesi i verilindorëve s’ka pranuar të rinovojë. E ardhmja e tyre duket se është larg Shqipërisë. Asgjë s’ka zyrtare dhe në ditët në vijim pritet të mësohet gjithçka.

Të dy kanë pasur shumë minuta në këmbët e tyre përgjatë këtij sezoni. 22-vjeçari i Tiranës është aktivizuar në 21 ndeshje duke qenë në formë të mirë në linjën e djathtë, ndërsa Shkurtaj në 22 të tilla teksa ka arritur të realizojë plot 16 gola. Ai është në rrugën e duhur për t’u shpallur golashënues i këtij edicioni futbollistik.

Largimi i dy lojtarëve me parametra 0 prek dhe dëmton shumë arkat e dy klubeve. Bardheblutë e rritën dhe e promovuan mbrojtësin e linjës, ndërsa Kukësi arriti të godiste në shenjë me afrimin e Shkurtajt nga Luftëtari për të cilin shpenzoi duke i blerë kartonin.

Poll

Lexo gjithashtu

All - General - 2
All - General - 3
All - General - 4
All - General - 5
All - General - 6

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga