Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

 Akuza e Ferdinand: Italianë bëjnë faulla, që ne as që i mendojmë

Shkruar nga NEWSPORT
 Akuza e Ferdinand: Italianë bëjnë faulla, që ne as

 

Ish-mbrojtësi i Mançester Junajdit, Rio Ferdinand, nxjerr “vrer” ndaj Italisë. Ai e ka me lojën e rëndë dhe të pistë që bëjnë lojtarët e kombëtares italiane, konkretisht me rastet e Kielenit dhe Ederit, të cilët ndalën dy nisje të shpejta të Belgjikës dhe u ndëshkuan me karton të verdhë. “Italianët bëjnë faulla, që ne anglezët as që i mendojmë. Ata marrin karton të verdhë për të ndërprerë çdo lloj kundërsulmi”, - shprehet Ferdinand, duke iu referuar faullave taktikë të bërë me qëllim nga “axurrët” në ndeshjen me Begjikën. Duket qartë se Ferdinandit nuk i janë mbyllur ende “plagët” e marra në 2012-ën dhe 2014-ën.

 

Tags:

EURO 2016

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga