Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

ZYRTARE/ Vjen konfirmimi nga klubi, Vllaznia “ndan rrugët” me mbrojtësin e majtë

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Vjen konfirmimi nga klubi, Vllaznia “ndan rrugët” me

Dihej prej disa ditësh, por tashmë e zyrtarizon edhe vetë Vllaznia. Xhelil Asani nuk do të jetë më pjesë e klubit kuqeblu. Mbrojtësi i majtë që u mor nga Erzeni në merkaton e shkuar verore, nuk do të vazhdojë më as me Vllazninë. Klubi shkodran njofton se me mirëkuptim të të dyja palëve është mbyllur marrëveshja.

Lajmin për largimin e 28-vjeçarit. e ka bërë  të ditur vetë Vllaznia me anë të një postimi në faqen zyrtare ku shkruan:

“KF Vllaznia bën të ditur se ka mbyllur me mirëkuptim bashkëpunimin me futbollistin Xhelil Asani. Ne e falenderojmë për kotnributin e dhënë për skuadrën tonë në gjysmën e parë të këtij sezoni dhe i urojmë suksese në karrierën e tij të mëtejshme. Faleminderit Xhelil Asani!”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga