Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

ZYRTARE/ U largua nga Vllaznia, futbollisti prezantohet në kryeqytet

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ U largua nga Vllaznia, futbollisti prezantohet në kryeqytet
Darko Dodev është futbollisti më i ri i Shkupit. Sulmuesi gjen menjëherë ekipin e ri pas largimit nga Vllaznia para hapjes së merkatos së janarit. Maqedonasi u afrua te shkodranët në merkaton e verës si një përforcim me vlera për repartin ofensiv, por në gjysmën e parë të sezonit nuk arriti të linte shenjë duke luajtur vetëm 9 ndeshje, 8 nga stoli pa shënuar asnjëherë. Anësori 25-vjeçar rikthehet në kampioatin maqedonas ku kishte luajtur për Sileks, Tikves dhe Bregalnica Stip e tani do të veshë fanellën e kryeqytetasve.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Football Club Shkupi (@fcshkupi1927)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga