Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Shtohet “kolonia” e shqiptarëve në Turqi, Meriton Korenica ribashkohet me Nexhipin

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Shtohet “kolonia” e shqiptarëve në Turqi,
Tashmë gjithçka është zyrtare. Meriton Korenica është lojtari më i ri i Manisas në Turqi. Sulmuesi i cili u largua nga Ballkani pas 3 vitesh nis kështu një aventurë të re në Turqi, te ekipi që militon në divizionin e dytë turk. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Korenica është prezantuar nga klubi. Te Manisa do të ribashkohet me NDerim Nexhjipin, pasi dyshja kanë bashkëpunuar edhe te Ballkani. 26-vjeçari gjatë tre viteve qëndrim te Ballkani ka zhvilluar 130 ndeshje teksa ka shënuar 25 gola dhe ka asistuar në 20 të tjerë duke qenë një lider për skuadrën e Ilir Dajës. Në këtë mnëyrë Korenica shton kështu “koloninë” e shqiptarëve në Turqi.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga