Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Real Madrid “blindon” mesfushën, hedh firmën edhe fantazisti spanjoll

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Real Madrid “blindon” mesfushën, hedh firmën edhe
Real Madrid ka mbyllur merkaton në repartin e mesfushës. Madrilenët transferuan Jude Bellingham nga Dortmund për më shumë se 100 milionë euro. Pasi rinovuan me Toni Kroos tani “Los Blancos” rinovon edhe me Dani Ceballos. Mesfushori spanjoll ka hedhur firmën në kontratë dhe do të jetë pjesë e skuadrës deri në vitin 2027. Në këtë mënyrë, Reali blindon repartin e mesit të fushës teksa ka plot 7 mesfushor të kalibrit botëror si Modric, Kroos, Bellingham, Valverde, Tchouameni e Camavinga, së bashku me Ceballos. Lojtarit i skadonte kontrata këtë qershor dhe ofertat në drejtim të tij ishin të shumta por në fund ai vendosi të qëndrojë në Madrid.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Real Madrid C.F. (@realmadrid)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga