Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

ZYRTARE/ Largim i rëndësishëm te Teuta, ylli ekipit i jep lamtumirën

Shkruar nga NEWSPORT

Rubin Hebaj nuk do të jetë më një futbollist i Teutës. Sulmuesi shkodran ka njoftuar vetë në rrjete sociale ndarjen me klubin durrsak teksa shpreh falenderiet dhe u uron suksese në të ardhmen. Hebaj mbërriti në Durrës për herë të parë në sezonin 2019-2020 nga ukrainasit e Vorskla Potlava duke patur një impakt të menjëhershëm.

Sezonin e fundit e luajti me Shkëndijën e Tetovës për t’u rikthyer sërish më pas këtë sezon ku zhvilloi 15 ndeshej dhe shënoi 1 gol e dy asiste. Tashmë 24 vjecari është në pritje të ofertave të cilat nuk mungojnë me disa ekipe nga Superiorja që janë të interesuar për të.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga