Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Diant Ramaj kalon tek Ajax, përfiton portieri i kombëtares shqiptare

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Diant Ramaj kalon tek Ajax, përfiton portieri i kombëtares

Ajax dhe Eintracht Frankfurt kanë arritur marrëveshjen për transferimin e portierit Diant Ramaj tek hollandezët.

21-vjeçari me origjinë shqiptare, por i natyralizuar si gjerman ka nënshkruar një kontratë deri më 30 qershor 2028 me klubin nga Amsterdami. Teksa kontrata e Ramaj me klubin gjerman ishte deri në vitin 2027.

Nga ky transferim përfiton portieri i kombëtares së Shqipërisë, Simon Simoni që tashme do të jetë portieri i dytë i skuadrës nga Frankfurti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga