Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Zëvendesuesi i Bruno Telushit, Partizani “peshkon” te kundërshtari i Egnatias në Europë

Shkruar nga NEWSPORT

Një largim i bujshëm ndodhi nga Partizani ditën e sotme. Bruno Telushi dhe demat kanë ndarë me mirëkuptim marrëveshjen mes tyre. Shkak është bërë pakënaqësia e palëve në sfidën me bate Borisoc, ku kapiteni u la në stol.

Gjithsesi te kryeqytetasit nuk kanë kohë për të humbur pasi tashmë kanë nisur aventurën e tyre në Champions League dhe duan një lojtar për të zëvendësuar “ushtar” Telushin. Drejtuesit kanë “peshkuar” të kundërshtari i Egnatias.

Dragan Lovric është i përzgjedhuri i Zoran Zekic, me këtë të fundit që pëlqen karakteristikat e mesfushorit kroat. 27-vjeçari ka mbyllur aventurën me Ararat Armenia dhe tashmë është a skuadër. Transferimi i tij në kryeqytet është mëse i mundshëm, pasi Zekic e ka të preferuar. Mbetet të shihet nëse ky operacion do të realizohet në ditët në vazhdim.

[caption id="attachment_700322" align="alignnone" width="960"]Dragan Lovric ©Credits Dragan Lovric, Burimi: Google[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga