Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Zbuloni paradoksin më të madh të Euro 2016!

Shkruar nga NEWSPORT
Zbuloni paradoksin më të madh të Euro 2016!

Trajneri i Anglisë, Roi Hodgson, paguhet plot 4.6 milionë dollarë në vit, kurse bashkëtrajneri i Islandës, Heimir Hallgrimson, është vetëm një dentist “part-time”. A ka diferencë më të madhe se kjo në botën e futbollit? Jo! Megjithatë, fituesi nuk është ai që paguhet më shumë, por ai që punon si duhet. Islanda i dha një leksion të mirë Anglisë dhe tani rrjetet sociale janë mbushur me ironi dhe shaka e batuta, ndaj dhe shifrat që tregojnë diferencën e stërmadhe në shpenzime janë gjithmonë pikë referimi.

Tags:

EURO 2016

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga